Единствената най-добра стратегия за използване за лосарство



Целта на курса по Овощарство на тропика и субтропика е да се дадат на студентите познания, относно отглеждането на листопадни и нелистопадни овощни видове съобразно климатичните и почвени условия на тропични и субтропични райони.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

Капковото напояване дава възможност за контролирано водоподаване, благодарение на което лозето получава оптималното количество вода, от което се нуждае. Към нея може да се добави също торов инжектор, чрез който да се торовнасят полезни вещества.

По дисциплината „Основи на лозарството“, студентите  получават познания за състоянието и тенденциите в развитието на лозарството в България, Европа и света, разпространението и значението на лозовото растение.

Теоретичната предпоставка за рентабилно отглеждане на лозовата култура и прилагането на високоефективни технологии в страните с тропичен и субтропичен климат е доброто познаване на биологичните особености на лозовото растение.

Лозе Лозе (мн.ч. лозя) е място, където се отглеждат лози. Науката, която се занимава с лозарство отглеждането на лози и производството на грозде, се нарича лозарство.

КАТЕДРИ: Катедра за овоштарство, Катедра за лозарство и винарство.

Вкусът е свеж с балансирани киселини, хармоничен с дълъг послевкус.

Целта на курса по Технологии в овощарството е да се дадат на студентите основни познания за овощните култури, за създаването и отглеждането на насажденията посредством правилно прилагане на основните агротехнически мероприятия, поддържане на почвената повърхност, торене и нап ... Основи на овощарството на ТС

В настощия момент изборът на сорт се определя от реализацията на продукцията на пазара, без да се отчита устойчивостта му към патогенната флора.

Вижте цените на лозовия посадъчен материал от ИЛВ-Плевен

“Климатичните промени засягат не само производството ни, но и променят манталитета в лозарския сектор”, заяви Ева Плазас, енолог във “Виларнау”.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

На много младите лозови растения им е необходима много рохкава почва, за да развият мощна коренова система.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *